Bezpilotné lietadlo UAV

UAV lietadlo je lietajúce robotické zariadenie vybavené najmodernejšou technikou, množstvom senzorov ako sú akcelerometre,  gyroskopy,  tlakové senzory,  teplotné senzory,  GPS prijímač, kamery. Lietadlo je riadené a komunikuje s pozemnou riadiacou stanicou, ktorá slúži ako rozhranie medzi človekom (pilotom) a lietadlom.

V súčasnej verzii nášho lietadla sa nachádzajú výpočtové jednotky, ktoré majú rôzne využitie. Senzorická jednotka obsahuje procesor, ktorý má za úlohu zber a spracovanie informácii zo senzorov a ich následné kódovanie do reťazca letových dát.

Jednotka akčných členov vykonáva akčné zásahy ktorými riadi servo systémy a motory lietadla. Zabezpečuje robustné riadenie. Jadrom systému je 32-bitový ARM procesor v distribúcii Beaglebone, ktorý spracúva reťazec letových dát v reálnom čase.

Tento hlavný procesor súčasne komunikuje s pozemnou stanicou pomocou rádiových modemov a zabezpečuje rozhodovanie a riadenie. Funkcionalita tohto systému je zabezpečená nami vyvinutým softvérom.  

 

 

 

arrow up
arrow up
.
.
.
Prihlásenie
.
.
.
Fórum
.
.
.
Mapa stránok